Turck BC10-M30K-AN4X-H1141 Capacitive Sensor, NPN Output, NO Contact, 10 to 65 V DC
Model:BC10-M30K-AN4X-H1141
Item:EMS1019362
Pickup or Delivery
Out of stock at Fresno Branch
Shipping
0 available
Model:BC10-M30K-AN4X-H1141
Item:EMS1019362
Pickup or Delivery
Out of stock at Fresno Branch
Shipping
0 available
Product Information
Brand : Turck
Turck, BC10-M30K-AN4X-H1141, Capacitive Sensor, 10 mm Sensing Distance, NPN Output, NO Contact Configuration, 10 to 65 V DC, =200 mA, 0.1 kHz Frequency Response, IP67 Enclosure, -25 to 70 deg C, Flush/Non-Flush Mounting, Brass